Świat Zapachu

Perfumy dla Ciebie

Perfumy

Odlewki perfum, próbki – czym są i dlaczego warto z nich korzystać?

Odlewki perfum, próbki – czym są i dlaczego warto z nich korzystać?

Oryginalne i dobrze dobrane perfumy potrafią bardzo dobrze podnieść naszą samoocenę. Czujemy się w nich atrakcyjnie i swobodnie. Rynek oferuje szeroki wybór zapachów, nieraz dostępnych w naprawdę wysokich cenach. Choćbyśmy chcieli, nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na więcej niż jeden. Znika wówczas także możliwość eksperymentowania. Jak więc cieszyć się odpowiednimi perfumami? Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w próbki i odlewki, zwane także dekantami.

Czym są odlewki perfum i w jaki sposób różnią się od standardowych?

Dzięki dobrym perfumom możemy podkreślić swoją osobowość, wyrazić siebie. Są one inwestycją w nasz wizerunek. Na ich ceny składa się niestety wiele czynników. Z tego powodu, kupienie więcej niż jednego pełnego flakonu często jest dla nas niemożliwe. Ich wartość nie bierze się znikąd, składa się na nią wiele skomplikowanych procesów związanych z produkcją, takich jak zdobycie składników i ułożenie kompozycji, samo stworzenie perfum, czy testy alergiczne i dermatologiczne. Na cenę składa się także projekt flakonu i opakowania na perfumy.

Droga, standardowa wersja nie jest jedyną, jaką mamy do wyboru. Tu właśnie przydatne okazują się odlewki. Są to po prostu oryginalne perfumy, wlane do flakonika mającego o wiele mniejszą pojemność. W ten sposób możemy w krótkim czasie wypróbować więcej interesujących nas zapachów, nie wydając aż tak dużo pieniędzy. Na koszt takiej próbki składa się bowiem o wiele mniej czynników.

Zalety posiadania dekantów

Odlewki to ciekawa opcja na niestandardowy sposób obchodzenia się z perfumami. To rozwiązanie niesie za sobą wiele pozytywów. Pozwoli nam szybko przetestować większą ilość perfum, przez małą objętość zapach po czasie nie straci intensywności, a nasz portfel z pewnością też nam za to podziękuje.

Możliwość eksperymentowania z wieloma zapachami

Dekanty to perfumy o małej pojemności. Są one więc niezastąpione w momencie, gdy zależy nam jedynie na przetestowaniu konkretnych perfum. Mamy więc szansę trochę je ponosić i sprawdzić, czy jest to woń odpowiednia dla nas. Niewielka ilość perfum we flakoniku w pełni wystarczy, byśmy upewnili się dokładnie, czy czujemy się komfortowo z danym zapachem.

Utrzymująca się intensywność zapachu

Perfumy w standardowych rozmiarach przez wiele czasu stoją w jednym miejscu, przez co ich zapach powoli traci na intensywności. Dekanty eliminują także ten problem. Mniejsza pojemność pozwoli nam szybciej je zużyć, a zapach nie wywietrzeje.

Więcej perfum w mniejszej cenie

To rozwiązanie pozwoli nam również wydać na perfumy znacznie mniej pieniędzy. Cenę odlewek obniża wiele czynników. Liczy się ich objętość, ale także fakt, że nie są sprzedawane w oryginalnym, firmowym szkle. Natychmiast obniża to ich wartość. Autentyczne perfumy sprzedawane w niewielkich pojemnościach kosztują o wiele mniej niż te standardowe, dostępne w sklepach.

Niewielki rozmiar flakonika

Nie da się zaprzeczyć, że dekanty ważą o wiele mniej niż zwyczajne, pełnowymiarowe perfumy. Ponadto są o wiele mniejsze. Bez problemu zmieszczą się w każdym plecaku, torebce i kosmetyczce, nawet w tych najmniejszych. Możemy zawsze mieć je pod ręką.

Gdzie kupić odlewki perfum?

Istnieje pewna drobna różnica pomiędzy zwykłymi próbkami perfum, a odlewkami i dekantami. We wszystkich przypadkach mamy do czynienia z perfumami przelanymi z oryginalnego opakowania, do flakonika o ograniczonej pojemności. Odlewki nie są rozdawane za darmo w drogerii jako dodatek do zakupów. Próbki natomiast owszem. Wystarczają one na szczególnie krótki czas, mają spełniać funkcję testera, a przy okazji zachęcić do zakupu konkretnych perfum.

Dekanty mają więc nieco większe pojemności od próbek, w dalszym ciągu jednak o wiele mniejsze niż klasyczne perfumy. Warto przyjrzeć się ofertom miejsc, które posiadają wybrane przez nas zapachy. Niestety nadal nie we wszystkich drogeriach i perfumeriach są dostępne tego rodzaju mniejsze wersje. Wystarczy jednak szukać odpowiednio uważnie, a z pewnością znajdziemy interesujący nas produkt.

Udostępnij

O autorze