Świat Zapachu

Perfumy dla Ciebie

Perfumy

Kilka słów na tema zapachów oraz ich znaczenia

Kilka słów na tema zapachów oraz ich znaczenia

Perfumy są rzeczą, która przyciąga naszą uwagę, nie tylko z tego powodu, że kojarzą się nam one z dobrobytem, poczuciem komfortu czy sukcesem. Perfumy, są przede wszystkim kosmetykiem, za którego sprawą nasza skóra i ciało, zyskać mogą niepowtarzalny zapach, który osobom z naszego otoczenia, kojarzyć się może jedynie z nami. 

Piękne zapachy, które są znane na całym świecie i decydują o naszej wyjątkowości.  

Odlewki perfum, często swoim zapachem, przypominają perfumy najbardziej znanych na świecie marek, które stanowią czołówkę zapachów, które są najszybciej i najłatwiej przez nas wszystkich rozpoznawane. Te marki to między innymi Versace, Dior, Gucci, Dolce & Gabbana i Chanel. Chyba nie wszyscy z państwa się jednak orientują, że nazwy tych firm, stoją również w światowej czołówce, wiodących projektantów oraz ich domów mody. 

Olejki zapachowe sprawiają, że jedne dekanty są bardziej popularne, a inne z kolei, mniej się podobają w danym sezonie. Dla osób, które przyzwyczajone są do codziennego używania perfum, moda oraz obowiązujące trendy, mogą mieć mniej decydujące znaczenie, niż dla tych z nas, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z perfumami i śmiało wkraczają w cudowny świat zapachów. To jakie perfumy ostatecznie wybierzemy, zależy w dużej mierze od naszych upodobań i gustu. Preferencje są bardzo różne, ponieważ my również w wielu sprawach różnimy się od siebie i często dzięki perfumom, pragniemy podkreślić swoją indywidualności.    

Dobre perfumy, nie muszą być wcale związane z ogromnym wydatkiem. 

Z perfumami jest często tak, jak z pomysłami na nowe wzory w modzie. To co zostaje wymyślone przez mistrzów, szybko trafia na ulice, aby się stać elementem noszonego przez nas na co dzień stroju. Koszt oryginalnych perfum, kupionych w butiku Versace, Gucci lub Dior, mógłby wielokrotnie przekroczyć nasze oczekiwania, a być może i roczny dochód jakim jest suma, którą udaje się nam co miesiąc pozyskać, dzięki tzw. wypłacie. Dlatego używanie tańszych odlewek perfum lub też ich próbek, nie wydaje się w tej sytuacji być złym rozwiązaniem. Tym bardziej, że dzięki tego rodzaju zakupom, jesteśmy w stanie dokonać oszczędności.  

Dlaczego przemyślany wybór perfum, może być dla nas ważny?

Producenci najbardziej znanych na świecie perfum wciąż poszukują zapachów, które mogłyby pokochać miliony użytkowników. Nie jest to wcale takie proste, ponieważ i na tym polu, toczy się między nimi rywalizacji oraz walka, której efektem ma być pozyskanie jak największej ilości, usatysfakcjonowanych klientów. Dekanty, jakie znajdziecie państwo na naszej stronie, to długo utrzymujące się zapachy, nadające naszej skórze woń, którą cenimy z różnych powodów i która przypadła nam najbardziej do gustu. 

Pilnie strzeżone tajemnice producentów oraz receptury, które decydują o zapachu perfum. 

Z perfumami już chyba tak jest, że bardziej niż strój, kojarzą się nam one z kimś, kogo dobrze znamy i kogo już sam ich zapach, przywodzi nam na myśl. Wybierają perfumy dla siebie lub na prezent, warto jest o tym pamiętać. W perfumach oraz ich próbkach, stworzonych przez uznanych producentów, substancje zapachowe są często, niezwykle silnie skoncentrowane. Wielcy kreatorzy, przykładają ogromną wagę do tego, aby konieczna ilość zawartego w nich rozpuszczalnika, była ograniczona do minimum. Receptury zapachów, stanowią pilnie strzeżoną tajemnicę, podobnie jak ich skład i wszystkie wykorzystane w danej kompozycji dodatkowe substancje. 

Olejki eteryczne. Skąd biorą się najpiękniejsze zapachy?

Na pewno jednak wiadomo, że czynnikiem wiodącym oraz tym, który decyduje o pięknym zapachu naszej skóry w okolicach uszu i szyi, są olejki eteryczne. To one właśnie, odpowiadają za wyczuwalny przez innych, bijący od nas piękny zapach oraz nadają, wybranym przez nas odlewką perfum, niepowtarzalną nutę. Olejki zapachowe sprawiają, że nuta wybranego przez nas zapachu, może być bardziej kwiatowa, piżmowa lub przypominać sobą słodkie owoce. Substancje te, pozyskiwane są z tkanki wydzielniczej roślin i są one wykorzystywane nie tylko przy produkcji perfum, ale też w innych gałęziach przemysłu.  

Udostępnij

O autorze