Świat Zapachu

Perfumy dla Ciebie

Perfumy

Czym są dekanty perfum i dlaczego warto z nich skorzystać?

Czym są dekanty perfum i dlaczego warto z nich skorzystać?

Perfumy to coś, za czym przepada zdecydowana większość z nas. Sięgają po nie zarówno przedstawicielki płci pięknej, jak i panowie. Nie sposób jednak ukryć, że perfumy, zwłaszcza te sygnowane znanymi nazwiskami są bardzo drogie. Nie każdy może zatem pozwolić sobie na ich zakup. Z pomocą przychodzą nam tak zwane odlewki perfum, które są rozwiązaniem znacznie bardziej opłacalnym pod względem ekonomicznym. Warto poznać także inne zalety korzystania z nich, bo jest ich całkiem sporo. 

Dekanty perfum – co to takiego?

Dekanty perfum to pojęcie, które wielu osobom może wydać się nieco enigmatyczne. Tymczasem to nic innego jak próbki bardzo znanych i popularnych zapachów. Nie znajdują się one rzecz jasna w oryginalnych, często bogato zdobionych flakonach. Są z nich przelewane do zdecydowanie mniejszych i mniej spektakularnych pojemników. Nie traci jednak na tym w żadnym razie ich jakość. Sięgając po próbki perfum, nadal możemy cieszyć się swoimi ulubionymi zapachami lub odkrywać te, które cieszą się powszechnym uznaniem. Nie musimy natomiast martwić się o to, co zrobić z pełnym flakonem, jeżeli zapach nie przypadnie nam do gustu. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziemy zarówno męskie, jak i damskie próbki perfum. Dostępne są również tak zwane zapachy niszowe, czyli uniwersalne dla obu płci. 

Odkryj ulubiony zapach bez wydawania fortuny

Odlewki perfum to idealne rozwiązanie niemal dla każdego. Przede wszystkim, będą one dobre dla osób, które dopiero poszukują swojego zapachu. Nie każdy z nas ma przecież swojego faworyta wśród perfum. Niektórym poszukiwania ulubionego zapachu mogą zająć naprawdę sporo czasu. Próbki perfum mogą w znaczący sposób je ułatwić. Jeżeli zdecydujemy się na kupno kilku próbek, będziemy mogli przetestować je w dogodnym dla nas momencie. Tymczasem, w stacjonarnych perfumeriach, w poznaniu zapachu może przeszkadzać nam pośpiech. Poza tym, specyficzna atmosfera takich miejsc nie zawsze pozwala na pełne skupienie się na nutach zapachowych produktu, po który sięgamy. Zdecydowanie lepiej przetestować próbkę w domowym zaciszu i swobodnie obserwować, w jaki sposób zapach ewoluuje na naszej skórze. Może okazać się, że konkretne perfumy zyskują dopiero po nieco dłuższym poznaniu. 

Możliwość swobodnej zmiany zapachu

Dekanty to doskonała opcja także dla osób, które lubią często zmieniać zapach. Wcale nie musimy przecież otaczać się wyłącznie jednym i zawsze tym samym aromatem. Kupno kilku pełnowymiarowych perfum mogłoby jednak poważnie nadszarpnąć nasz budżet. Jeśli jednak postawimy na kilka, a nawet kilkanaście próbek, koszty nie będą aż tak wysokie. Będziemy mogli swobodnie zmieniać zapachy. Jedne perfumy mogą być idealne na imprezę sylwestrową, a inne na randkę. Jeszcze innych możemy zaś używać na co dzień. Wszystko zależy wyłącznie od naszych osobistych upodobań, które mogą ulegać zmianom. Próbki perfum znajdują się w bardzo zgrabnych, poręcznych opakowaniach. Dzięki temu, bez trudu zmieszczą się w naszej torebce czy kieszeni. Zawsze będziemy więc mogli mieć je przy sobie. 

Czym kierować się przy wyborze odlewek perfum?

Odlewki perfum znaleźć można zarówno w ofercie sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Wydaje się jednak, że zakupy online są zdecydowanie wygodniejsze dla większości osób. Przede wszystkim, ofertę sklepu internetowego można przejrzeć w dowolnym miejscu. Wystarczy nam do tego dowolne urządzenie z dostępem do Internetu. Najczęściej jest to rzecz jasna smartfon. Wybierając odlewki perfum, warto zapoznać się z charakterystyką danego zapachu. Dzięki poznaniu nut zapachowych, na jakich bazuje dana kompozycja, będziemy mogli określić, czy przypadnie nam ona do gustu. Jednym spodobają się perfumy kwiatowe, podczas gdy inni postawią na owocowe bądź szyprowe. Ostateczny werdykt wyda jednak nasz nos, gdy powąchamy konkretną próbkę. Warto zachować cierpliwość, bo być może nie od razu uda nam się znaleźć faworyta. Wydaje się zatem, że dobrym pomysłem będzie kupno kilku różnych próbek, zwłaszcza jeśli należymy do osób wymagających i niezdecydowanych.

Udostępnij

O autorze