Świat Zapachu

Perfumy dla Ciebie

Dezodoranty

Dezodoranty w kremie

Dezodoranty w kremie

Na rynku jest tak wiele rodzajów dezodorantów, że wiedza, który wybrać, może być przytłaczająca. Liczy się nie tylko skuteczność, ale także skład produktu, bezpieczeństwo stosowania i konsystencja. Wśród typowych rozwiązań znajdziemy dezodoranty w sztyfcie, dezodoranty w kulce i coraz częściej dezodoranty w kremie. Jak działa naturalny dezodorant w kremie i jak go stosować?

Jak są robione dezodoranty w kremie?

Dezodoranty w kremie to produkty oparte na naturalnych składnikach. Dzięki temu są bezpieczne dla skóry, odżywiają ją i nie podrażniają. Mogą być stosowane przez alergików oraz osoby o wrażliwej i delikatnej skórze. Działają zabijając niechciane bakterie, zapobiegając ich namnażaniu i wchłaniając nadmiar potu. Dzięki temu ten naturalny dezodorant w kremie nie obciąża skóry i nie utrudnia naturalnego procesu pocenia się. Zamiast tego nadaje skórze świeży kwiatowy zapach i utrzymuje ją nawilżoną.

Większość dezodorantów w kremie bazuje na sodzie oczyszczonej, która ma właściwości antybakteryjne. Jednak dla alergików napoje gazowane są często surowym składnikiem, dlatego niektóre firmy produkują również dezodoranty na bazie innych naturalnych składników, które pochłaniają wilgoć. Naturalne dezodoranty w kremie zawierają również olejki eteryczne, które pomagają zwalczać bakterie. Dodatkowym atutem tych kosmetyków są składniki takie jak: masło shea, które wygładza i nawilża skórę, ziemia okrzemkowa, oczyszcza organizm z toksyn i redukuje nieprzyjemne zapachy, czy biała glinka, która pochłania pot i łagodzi podrażnienia. Ważnymi składnikami nadającymi zapach dezodorantowi są również ekstrakty roślinne lub kwiatowe, które mają cudowny, delikatny zapach.

Dlaczego dezodoranty w kremie są lepsze od blokerów potu?

Pocenie się jest naturalnym procesem organizmu i nie należy go hamować, jeśli ma ono prawidłowo funkcjonować. Dezodoranty w kremie działają na tej zasadzie – nie zatrzymują tego, po prostu pochłaniają nieprzyjemne zapachy. Woda gazowana zawarta w składnikach zadba o wszystko. Dodatkowo kremowe dezodoranty są bardzo przyjazne dla skóry dzięki bogactwu naturalnych olejków i nierafinowanego masła. Nie podrażniają jej ani nie wysuszają.

 Jak używać dezodorantów w kremie?

Nałóż niewielką ilość na szpatułkę i nałóż na suchą skórę pod pachami. Palce również działają dobrze bez użycia innych narzędzi. Oprócz głównego zadania pochłaniania potu i neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, dezodoranty w kremie doskonale pielęgnują skórę, nie powodując podrażnień. Dlatego może być stosowany również na skórę depilowaną. Jest dostępny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn – wystarczy wybrać odpowiedni zapach. Aby osiągnąć pożądany efekt wystarczy niewielka ilość preparatu – wielkości ziarnka grochu. Ze względu na wysoką skuteczność, dezodorant w kremie w niewielkich ilościach wytrzyma bardzo długo.

Dezodoranty w kremie – bez aluminium

Dezodorant w kremie bez aluminium to kosmetyk, który na co dzień chroni przed potem i nieprzyjemnymi zapachami. To naturalne twierdzenie jest wolne od szkodliwych chemikaliów. Usunięcie aluminium ze składników to wyższy stopień bezpieczeństwa dla skóry. Dezodoranty niezawierające aluminium nie zakłócają procesu termoregulacji, jak alternatywy drogeryjne. Również pot nie jest blokowany. Dzięki temu toksyny są naturalnie uwalniane z organizmu, dzięki czemu nie musisz borykać się z nieprzyjemnymi podrażnieniami i alergiami.

Co ciekawe, dezodorant w kremie niezawierający aluminium jest w pełni skuteczną formułą, która nie tylko tłumi nieprzyjemne zapachy, ale także hamuje rozwój bakterii. Nie tylko chroni ubrania przed nieestetycznymi plamami, ale także pozytywnie wpływa i pielęgnuje skórę. Dezodoranty bez aluminium to świetna opcja na co dzień.

Udostępnij

O autorze