Świat Zapachu

Perfumy dla Ciebie

Świece

Świeca sojowa – jej proces powstawania oraz zastosowanie

Świeca sojowa – jej proces powstawania oraz zastosowanie

Świece sojowe należą do produktów, które zyskują coraz większą popularność. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż wyroby te odznaczają się naturalną strukturą. Poza tym są bezpieczniejsze niż ich odpowiedniki z wosku parafinowego. Dlatego bez obawy mogą być używane w otoczeniu kobiet w ciąży i dzieci. Okazuje się też, że świece produkowane z soi są bardzo wydajne. Spalają się wolniej i bardzo pozytywnie wpływają na nasz zmysł powonienia.

Naturalna, bezpieczna i ekologiczna

Świece sojowe powstają na bazie ziaren soi, zatem należy je zaliczyć do wyrobów naturalnych. Ze względu na to, że w procesie ich tworzenia nie używa się żadnych szkodliwych dodatków chemicznych, można je nazwać produktami ekologicznymi. Krótko mówiąc, jest to wosk, który pozyskuje się z ziarna sojowego. Efektem takiego podejścia do sprawy jest produkt, który może bez obaw być używany przez alergików. Warto też wspomnieć, że jest to wyrób całkowicie biodegradowalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę podejście dzisiejszego społeczeństwa do ochrony środowiska, to trzeba przyznać, że ma to niemałe znaczenie. W sytuacji, gdy świeca nie zostanie wykorzystana, to ulegnie rozkładowi. W wyniku tego działania nie powstają żadne szkodliwe ani niebezpieczne dla naszego zdrowia substancje.

Nietoksyczna i biodegradowalna

Przy produkcji świec sojowych wykorzystuje się materiał, który powstaje w wyniku rozgniatania ziaren soi. W procesie tym zostaje wydobyty olej, który w następnej kolejności jest utwardzany. Ciekawa rzecz, że wosk sojowy można wykorzystać jako olejek do masażu, ale trzeba go wcześniej podgrzać do odpowiedniej temperatury. Do wyjątkowo cennych zalet tego produktu zaliczamy nietoksyczność, biodegradowalność oraz naturalność. A co wówczas, gdy wosk podczas korzystania ze świecy zabrudzi jakąś powierzchnię w naszym domu? W takiej sytuacji nie ma powodów do paniki. Tego typu zabrudzenia można łatwo usunąć, stosując mydło i ciepłą wodę.

Rodzaje wosku sojowego

Kiedy omawiany jest temat związany z woskiem sojowym, warto wspomnieć, że występuje on w kilku rodzajach. Wszystko zależy od sposobu jego stosowania. Na przykład wosk sojowy Kerasoy Container miękki jest przeznaczony do zalewania wcześniej przygotowanych form. Na tej bazie najczęściej powstają zwykłe świece. Cechą charakterystyczną tego produktu jest gładka powierzchnia powstająca po stwardnieniu materiału oraz jej duża przyczepność. Z kolei wosk sojowy twardy, który częściej nazywa się pillarnym służy zazwyczaj do wyrobu świec wotywnych i filarowych. Powstała masa charakteryzuje się gładką i aksamitną powierzchnią, która łatwo poddaje się modelowaniu.

Przyjazna dla otoczenia

Bardzo ważnym czynnikiem podczas używania świec sojowych jest niska temperatura, która towarzyszy temu procesowi. To oznacza, że przypadkowe jej dotknięcie nie spowoduje bolesnego poparzenia. Co ważne świeca z wosku sojowego nie wydziela dużych ilości dymu, tak jak ma to miejsce podczas używania innych produktów tego typu. Bardzo istotną sprawą jest też wpływ soi na atmosferę. Produkt ten wydziela około 90% mniej szkodliwych substancji niż podobne wyroby woskowe. Trzeba przy tym nadmienić, że świece z soi uwalniają podczas spalania mniej intensywny i bardziej przyjemny zapach niż ma to miejsce w wypadku innych świec.

Dłuższe użytkowanie

Świece sojowe stanowią znakomitą alternatywę dla innych wyrobów o podobnym zastosowaniu. Najistotniejsze jest to, że podczas korzystania z nich nie są wydzielane szkodliwe związki. Subtelny, naturalny zapach nie podrażnia węchu i nie wywołuje bólu głowy. Z tego powodu, że świeca sojowa wytwarza mniejszą temperaturę, możemy się nią dłużej cieszyć. Cała nasza opieka nad tym produktem polega na tym, by regularnie skracać knot. Dzięki temu świeca będzie się wypalać wolniej.

Udostępnij

O autorze